Glogerfestspillenes artister
Historikk

Oversikt over artister som har opptrådt på Glogerfestsspillene siden starten i 2002 

Acta Musicae, kor, 2004
Akademie für alte musik, ensemble, 2009, 2013
Amend, Jens, orgel, 2009
Andersen, Arild, bassist, 2005
Andersen, Marianne, E., mezzosopran, 2003
Anger, Matthias, orgel, 2012
Antonsen, Ole Edvard, trompet, 2003
Aspaas, Tor Espen, klaver, 2003, 2009
Augestad, Tora, sanger, 2013
Austbø, Håkon, klaver, 2004
Barokksolistene, 2010
Behle, Daniel, tenor, 2006
Bellotti, Edoardo, organist, 2008
Bennett, Mark, barokktrompet, 2004
Bergset, Arve Moen, fiolin, 2002
Bezuijen, Abram, orgel, 2002
Bjelland, Sveinung, klaver, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008
Bjorå, Øyvind, fiolin, 2002, 2004,
Bjørkum, Per S., fiolin, 2002
Boman, Olof, dirigent, 2005, 2008, 2009, 2010, 2012, 2013
Borgemoen, Asgeir, artist, 2009
Boyadjiev, Kaloyan, danser, 2010
Bratland, Sondre, songar, 2003
Brembeck, Christian, orgel, 2012
Brendel, Adrian, cello, 2006
Brissman, Lars Johansson, Baryton, 2009
Bryhn, Ida, bratsj, 2009
Brøske, Trygve, piano, 2013
Bukkene Bruse, ensemble, 2005
Bødtker, Ellen Sejersted, harpe, 2006
Båtnes, Elise, fiolin, 2003, 2013
Camerata Nordica, orkester, 2005
Carlsson, Claes, blomsterkunster, 2010
Carstensen, Stian, akkordeon, 2007
Christensson, Johan, tenor, 2010
Christian Wallumrød Ensemble, 2008
Cooper, Nils Erik, baryton, 2011
Dahlberg, Tove, mezzosopran, 2005
Det Norske Solistkor, 2011
Doeselaar, Leo van, orgel, 2011
DR VokalEnsemblet, 2012
Døvle, Kristin fotokunstner, 2010
Eike, Bjarte, fiolin, 2010
Eilertsen, Mats, kontrabass, 2007
Ekdal, Fredrik, fagott, 2003
Engegårdkvartetten, 2011
Ensemble Notus, kor, 2005, 2009
Ericsson, Anders, lutt, 2008, 2012
Folkemusikkgruppa Rusk, 2006
Fors, Fredrik, klarinett, 2002, 2003
Forsberg, Bengt, piano, 2011, 2013
Fosheim, Minken, skuespiller, 2013
Fuchs, Ivonne, mezzosopran, 2011
Gallios, Patrick, fløyte, dirigent, 2007
Gardarsdóttir, Hulda, Bjørk, sopran, 2006
Garioud, Romain, cello, 2008
Gericke, Isa Katharina, sopran, 2002, -03, -04, -05, -06, -07, -08, -09, 10,, -11, 12, -13
Gerling, Volker, tommelkino, 2012
Ghazarossian, Carl, tenor, 2012
Ghielmi, Lorenzo, orgel, 2003
Gimse, Håvard, klaver, 2002, 2008
Glorvigen, Per Arne, Bandoneón, 2012
Grieg trio, 2003
Groven, Sigmund, munnspill, 2006
Gulbrandsøy, Thorbjørn, baryton, 2004, 2005
Gundersen, Tom, billedkunstner, 2011
Hadland, Christian Ihle, klaver, 2010
Hagemann, Marcus, cello, 2013
Haltia, Jonas, trompet, 2002,
Haltli, Frode, akkordeon, 2005
Hasselgren, Martin, mimeskuespiller, 2007
Hauge, Reidar, orgel, 2002, -03, -04, -05, -06, -07, -08, -09, -10, -11
Haugerud, Steinar, Kontrabass, 2012
Helseth, Tine Thing, trompet, 2010, 2011
Herresthal, Harald, kåsør, 2010
Hesby, Marius, trombone, 2003
Hjulstad, Kristine, magisk teater, 2010, 2013
Holmlund, Mikael, klaver, 2005
Idenstam, Gunnar, orgel, 2010
Isungset, Terje, slagverk, 2013
Jennefelt, Thomas, komponist, 2009
Jiracek, Jan Gottlieb, klaver, 2007
Kammerakademie Potsdam, 2011
Kleive, Iver, orgel, 2003
Klüft, Joakim, baryton, 2003
Kollansrud, Arne, trompet, 2002,
Kolstad, Aksel, klaver, 2006, 2007, 2012
Kraggerud, Henning, fiolin, 2010
Kverndokk, Gisle, komponist, 2011
Lagercrantz, Marika, skuespiller, 2013
Landaas, Henninge, fiolin, 2013
Larsen, Frode, fiolin, 2009
Larsen, Gjermund, fiolin, 2013
Layton, Stephen, dirigent, 2012
Lien, Annbjørg, feler, 2005
Linton, Elisabeth, regissør, 2010
Lislevatn, Lisbeth, messosopran, 2002
Löfstrand, Cecilia, klaver, 2007
Løken, Cecilie Hesselberg, fløyte, 2003
Løvlid, Unni, folkesonger, 2006
Majorstuen folkemusikkensemble, 2004
MiNensemblet, 2013
Misiuda, Bartlomiej, baryton, 2006
Mitchell, Priya, fiolin, 2012
Müller-Schott, Daniel, cello, 2007
Nidarosdomens jentekor, 2009
Nilsson, Anders Kjellberg, fiolin/bratsj, 2008, 2009, 2010
Nilsson, Stig, fiolin, 2008
Nordic Tenors, trio, 2005
Nordic Voices, vokalsekstett, 2013
Nordstoga, Kåre, orgel, 2002, 2013
Norsk Barokkorkester, 2006
Nyman, Björn, klarinett, 2006
Ombra e Luce, 2011
Oortmerssen, Jacques van, orgel, 2004
Oslo Kammerakademi, 2011
Oslo strykekvartett, 2002, 2003, 2007
Paulsson, Matilda, mezzo, 2010
Pellegrini Quartett, 2004
Petri, Michala, blokkfløyte, 2012
Plagge, Wolfgang, piano, 2006, 2012
Pogostkin, Alina, fiolin, 2004, 2006
Rehman, Shabana, skuespiller, 2013
Rempe, Julia, sopran, 2004
Rubbel og Beat, showband, 2007
Rydberg, Lisa, fiolin, 2010
Rønning, Helge, tenor, 2011
Sandbakken, Are, bratsj, 2002
Sandholt, Vegar, klokkenist, 2003, 2011
Sándor-Qartett, 2006
Sandvik, Audun, cello, 2009
Santana, Alexandra, dans, 2010
Schlüter, Anne-Carolyn, mezzosopran, 2007, 2010, 2012
Semmingsen, Tuva, mezzosopran, 2008, 2009
Sinfonia, Finlandia, Jyväskylä, orkester, 2007
SISU, slagverkensemble, 2008
Skagestad, Bjørn, skuespiller, 2011
Soanea, Aida-Carmen, bratsj, 2006, 2011
Solistenensemble Kaleidoskop, 2012
Solset, Berit Norbakken, sopran, 2010, 2012
Sponberg, Atle, fiolin, 2004, 2007
Staveland, Magnus, tenor, 2002
Stensvold, Håvard, baryton, 2007, 2010
Stockholm Antiqua, barokkensemble, 2008
Strid, Fredrik, Tenor, 2009
Stærnes, Birgitte, fiolin, 2003
Stålsett, Gunnar, biskop emeritus, 2012
Söderberg, Beata, cello, 2007
Sørensen, Hans-Kristian Kjos, slagverk, 2003
Tellefsen, Arve, fiolin, 2007
tenThing, brassensemble, 2011
Thedèen, Thorleif, cello, 2004, 2005, 2011
Thorsen, Marianne, fiolin, 2005
Tomter, Lars Anders, bratsj, 2004
Trio Mediævel, vokalensemble, 2007
Trondheimsolistene, 2004, 2008, 2010
Trpceski, Simon, klaver, 2008
Tuv, Jan Ove, festspillutstiller, 2009
Tønnesen, Terje, fiolin, 2005
Ullmann, Elisabeth, orgel, 2004
Ulsrud, Inger Lise, orgel, 2002
Veselka, Stefan, klaver, 2006
Vollestad, Per, baryton, 2005
Vries, Sietze de, orgel, 2007
Værnes, Bjørg, cello, 2002
Walstad, Sidsel, harpe, 2003
Wild, Hubert, baryton, 2002
Wild, Hubert, baryton, 2012
Zehetmair, Thomas, fiolin, 2002
Zerer, Wolfgang, orgel, 2006
Øien, Anders Clemens, gitar, 2004
Øigard, Katrine, kontrabass, 2003
Årstrand, Christina, fiolin, 2013

alina_2004
Gimse_2008
isa_tuva_2008
Show_2004
TrondheimSolistene_2008
Wall_2008
Alle foto: Vidar Skaar Borgersen
   

 

Acta Musicae, kor, 2004
Akademie für alte musik, ensemble, 2009
Amend, Jens, orgel, 2009
Andersen, Arild, bassist, 2005
Andersen, Marianne, E., mezzosopran, 2003
Antonsen, Ole Edvard, trompet, 2003
Aspaas, Tor Espen, klaver, 2003, 2009
Austbø, Håkon, klaver, 2004
Barokksolistene, 2010
Behle, Daniel, tenor, 2006
Bellotti, Edoardo, organist, 2008
Bennett, Mark, barokktrompet, 2004
Bergset, Arve Moen, fiolin, 2002
Bezuijen, Abram, orgel, 2002
Bjelland, Sveinung, klaver, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008
Bjorå, Øyvind, fiolin, 2002, 2004,
Bjørkum, Per S., fiolin, 2002
Boman, Olof, dirigent, 2005, 2008, 2009, 2010
Borgemoen, Asgeir, artist, 2009
Boyadjiev, Kaloyan, danser, 2010
Bratland, Sondre, songar, 2003
Brendel, Adrian, cello, 2006
Brissman, Lars Johansson, Baryton, 2009
Bryhn, Ida, bratsj, 2009
Bukkene Bruse, ensemble, 2005
Bødtker, Ellen Sejersted, harpe, 2006
Båtnes, Elise, fiolin, 2003
Camerata Nordica, orkester, 2005
Carlsson, Claes blomsterkunster, 2010
Carstensen, Stian, akkordeon, 2007
Christensson, Johan, tenor, 2010
Christian Wallumrød Ensemble, 2008
Dahlberg, Tove, mezzosopran, 2005
Døvle, Kristin fotokunstner, 2010
Eike, Bjarte fiolin, 2010
Eilertsen, Mats, kontrabass, 2007
Ekdal, Fredrik, fagott, 2003
Ensemble Notus, kor, 2005, 2009
Ericsson, Anders, lutt, 2008
Folkemusikkgruppa Rusk, 2006
Fors, Fredrik, klarinett, 2002, 2003
Gallios, Patrick, fløyte, dirigent, 2007
Gardarsdóttir, Hulda, Bjørk, sopran, 2006
Garioud, Romain, cello, 2008
Gericke, Isa Katharina, sopran, 2002, -03, -04, -05, -06, -07, -08, -09, 10
Ghielmi, Lorenzo, orgel, 2003
Gimse, Håvard, klaver, 2002, 2008
Grieg trio, 2003
Groven, Sigmund, munnspill, 2006
Gulbrandsøy, Thorbjørn, baryton, 2004, 2005
Hadland, Christian Ihle klaver, 2010
Haltia, Jonas, trompet, 2002,
Haltli, Frode, akkordeon, 2005
Hasselgren, Martin, mimeskuespiller, 2007
Hauge, Reidar, orgel, 2002, -03, -04, -05, -06, -07, -08, -09, -10
Helseth, Tine Thing trompet, 2010
Herresthal, Harald kåsør, 2010
Hesby, Marius, trombone, 2003
Hjulstad, Kristine magisk teater, 2010
Holmlund, Mikael, klaver, 2005
Idenstam, Gunnar orgel, 2010
Jennefelt, Thomas, komponist, 2009
Jiracek, Jan Gottlieb, klaver, 2007
Kleive, Iver, orgel, 2003
Klüft, Joakim, baryton, 2003
Kollansrud, Arne, trompet, 2002,
Kolstad, Aksel, klaver, 2006, 2007
Kraggerud, Henning fiolin, 2010
Larsen, Frode, fiolin, 2009
Lien, Annbjørg, feler, 2005
Linton, Elisabeth regissør, 2010
Lislevatn, Lisbeth, messosopran, 2002
Löfstrand, Cecilia, klaver, 2007
Løken, Cecilie Hesselberg, fløyte, 2003
Løvlid, Unni, folkesonger, 2006
Majorstuen folkemusikkensemble, 2004
Misiuda, Bartlomiej, baryton, 2006
Müller-Schott, Daniel, cello, 2007
Nidarosdomens jentekor, 2009
Nilsson, Anders Kjellberg, fiolin/bratsj, 2008, 2009, 2010
Nilsson, Stig, fiolin, 2008
Nordic Tenors, trio, 2005
Nordstoga, Kåre, orgel, 2002
Norsk Barokkorkester, 2006
Nyman, Björn, klarinett, 2006
Oortmerssen, Jacques van, orgel, 2004
Oslo strykekvartett, 2002, 2003, 2007
Paulsson, Matilda mezzo, 2010
Pellegrini Quartett, 2004
Plagge, Wolfgang, klaver, 2006,
Pogostkin, Alina, fiolin, 2004, 2006
Rempe, Julia, sopran, 2004
Rubbel og Beat, showband, 2007
Rydberg, Lisa fiolin, 2010
Sandbakken, Are, bratsj, 2002
Sandholdt, Vegar, klokkenist, 2003
Sándor-Qartett, 2006
Sandvik, Audun, cello, 2009
Santana, Alexandra dans, 2010
Schlüter, Anne-Carolyn, mezzosopran, 2007, 2010
Semmingsen, Tuva, mezzosopran, 2008, 2009
Sinfonia, Finlandia, Jyväskylä, orkester, 2007
SISU, slagverkensemble, 2008
Soanea, Aida-Carmen, bratsj, 2006
Solset, Berit Norbakken sopran, 2010
Sponberg, Atle, fiolin, 2004, 2007
Staveland, Magnus, tenor, 2002
Stensvold, Håvard, baryton, 2007, 2010
Stockholm Antiqua, barokkensemble, 2008
Strid, Fredrik, Tenor, 2009
Stærnes, Birgitte, fiolin, 2003
Söderberg, Beata, cello, 2007
Sørensen, Hans-Kristian Kjos, slagverk, 2003
Tellefsen, Arve, fiolin, 2007
Thedèen, Thorleif, cello, 2004, 2005
Thorsen, Marianne, fiolin, 2005
Tomter, Lars Anders, bratsj, 2004
Trio Mediævel, vokalensemble, 2007
Trondheimsolistene, 2004, 2008, 2010
Trpceski, Simon, klaver, 2008
Tuv, Jan Ove, festspillutstiller, 2009
Tønnesen, Terje, fiolin, 2005
Ullmann, Elisabeth, orgel, 2004
Ulsrud, Inger Lise, orgel, 2002
Veselka, Stefan, klaver, 2006
Vollestad, Per, baryton, 2005
Vries, Sietze de, orgel, 2007
Værnes, Bjørg, cello, 2002
Walstad, Sidsel, harpe, 2003
Wild, Hubert, baryton, 2002
Zehetmair, Thomas, fiolin, 2002
Zerer, Wolfgang, orgel, 2006
Øien, Anders Clemens, gitar, 2004
Øigard, Katrine, kontrabass, 2003
Share